Незважаючи на те, що техніки пластичної хірурги постійно розвиваються, деяких пацієнток не влаштовує отриманий результат. Так, наприклад, в період «носіння» імплантатів, можуть розвиватися небажані зміни в області молочних залоз. У деяких випадках це загрожує небезпечними ускладненнями. Саме тому операцією по збільшенню грудей повинні займатися тільки справжні професіонали. В Українській академії пластичної хірургії в Києві працює висококваліфікований медичний персонал.
Період реабілітації: 1 місяць обов’язкового носіння компресійної білизни і дотримання основних рекомендацій пластики – відмова від занять спортом, відвідування сауни, солярію і басейну.
Показання для видалення імплантатів молочної залози
Проведення даної операції може проводитися як за медичними показниками, так і за бажанням пацієнтки. Так, наприклад, може виконуватися заміна ендопротезів на більш підходящі. Що стосується обов’язкового хірургічного втручання, то воно показано при наявності ускладнень після проведення операції по збільшенню грудей. Найчастіше небажаний ефект може розвиватися через роки після установки імплантів.
Повний витяг імплантів без їх заміни проводиться за наявності таких ускладнень:
- Порушення цілісності імплантату через недотримання техніки операції або в результаті травми грудей.
- Після розриву оболонки вміст ендопротеза виходить в тканини молочної залози, а в подальшому – і грудної стінки. Це супроводжується появою асиметрії і зміною форми грудей, набряків і запальних змін.
При відсутності запалень після видалення імпланту проводиться реєндопротезування.
- Розростання фіброзної тканини навколо встановленого імпланту (тобто, капсулярна контрактура).
Від подібних ускладнень ніхто не застрахований. Фіброзна тканина може розвиватися поступово через особливості організму, а також індивідуальної реакції на знаходження в організмі чужорідного матеріалу. Капсулярна контрактура викликає зміну форми грудей, набряки і болі в області молочних залоз.
- Запальні процеси в молочній залозі.
Це ускладнення може розвинутися в результаті установки неякісних ендоскопічних протезів. Також всьому виною може бути порушення техніки проведення хірургічного втручання.
Видалення імплантів також показано при їх асиметричному розташуванні, зміщенні, появі складок і зморшок, формуванні подвійного контуру молочної залози. Найчастіше після вилучення ендопротезів проводиться повторне збільшення грудей.
Попередня консультація
Перед тим, як провести операцію, фахівці Української академії пластичної хірургії призначають ряд обов’язкових обстежень. Вони допоможуть оцінити загальний стан жіночого організму:
- Загальний аналіз крові і сечі.
- Коагулограма (досліджує показники системи згортання крові).
- ЕКГ (для обстеження серця).
- Ультразвукове дослідження молочних залоз, спрямоване на виявлення новоутворень та інших патологій.
- Флюорографія (або рентгенографія) – оцінювання стану легень;
При наявності будь-яких супутніх патологій, фахівець може призначити додаткове обстеження. Не обійдеться і без консультації суміжних фахівців: гінеколога, ендокринолога, кардіолога та психіатра. Якщо після операції по вилученню імпланту проводиться установка нового, то на попередньому етапі обговорюється питання щодо форми і розміру ендопротеза.
Також під час попередньої консультації виявляються протипоказання до видалення грудних імплантатів:
- Гострі вірусні та інфекційні захворювання.
- Вагітність.
- Патології внутрішніх органів: нирок, серця і легенів.
- Порушення повноцінного згортання крові.
- Злоякісні новоутворення.
- Цукровий діабет.
- Порушення обміну речовин і ожиріння.
- Гіпертонічна хвороба.
- Хвороби нирок.
- Глаукома.
Вартість видалення імплантів молочних залоз
Вартість операції в Українській академії пластичної хірургії в Києві становить 99000 гривень. Зверніть увагу: ціна вказана на момент написання статті. Актуальну вартість Ви зможете уточнити в розділі «прайс» нашого сайту uaps.in.ua.
Підготовка і проведення процедури видалення імплантів молочних залоз
Під час операції хірург виконує розріз по старому рубцю. Саме через нього раніше був встановлений імплант. Після розрізу фахівець обережно витягує імплантат і капсулу, яка його оточувала. Якщо є відповідні показання, в порожнину молочної залози встановлюється на кілька днів дренаж. Після цього розріз зашивається, а пацієнтці деякий час потрібно буде носити спеціальний компресійний бюстгальтер.
Щоб захистити молочні залози від обвисання і розтягнутості, пластичну операцію по витяганню грудних імплантів можна поєднувати з підтяжкою м’яких тканин. Можливо, знадобиться поповнення об’єму (наприклад, за допомогою ліпофилінгу, тобто, переміщення власних жирових клітин).
Залежно від рівня складності, операція триває від півгодини до декількох годин.
Післяопераційний період
Протягом декількох днів після операції пацієнтка знаходиться в стаціонарі Української академії пластичної хірургії. Також протягом декількох тижнів слід обов’язково приймати антибіотики.
Після операції пацієнтка може відчувати біль в області грудей. Протягом декількох днів може відзначатися дискомфорт і натягування шкіри. Все це – наслідок набряку м’яких тканин. Після того, як пацієнтку випишуть зі стаціонару, вона періодично повинна відвідувати фахівця.
Також протягом першого місяця пацієнтка повинна обов’язково носити спеціальну компресійну білизну. Вона призначена для іммобілізації грудей. Таким чином, після операції тканини швидше відновлюються, йдуть набряки, а також запобігають виникненню ускладнень.
Повернутися до традиційного способу життя можна вже через два тижні після видалення імплантів молочних залоз. Однак ще місяць слід утриматися від надмірних фізичних навантажень, відвідування сауни і басейну.
Відгуки про видалення імплантатів молочної залози
Ефективність операції і професіоналізм фахівців Української академії пластичної хірургії підтверджені численними позитивними відгуками пацієнтів, які вже пройшли через операцію з видалення імплантів молочної залози: «Хочу подякувати пластичним хірургам Української академії пластичної хірургії. Після операції я стала виглядати на всі 100%. У клініці все влаштувало, ціни доступні по Києву, ввічливий персонал. Рекомендую!» (Ірина, 38 років); «Після установки імплантів в молочні залози я відчувала дискомфорт. Мене постійно супроводжувало відчуття наявності в організмі чогось чужорідного. Рішенням стало видалення імплантів молочної залози в Українській академії пластичної хірургії. Відчуваю себе бездоганно!» (Альбіна, 30 років); «Напевно, років десять тому збільшення грудей було найпопулярнішою пластичною операцією. Я також була в числі тих, хто піддався віянням моди. Кілька років тому я вирішила позбутися встановлених імплантатів і анітрохи не шкодую про своє рішення» (Христина, 35 років).
* Результат індивідуальний