Пластика живота (абдомінопластика)
Абдомінопластика – процедура, яка спрямована на корекцію передньої черевної стінки живота хірургічним шляхом. При абдомінопластиці формування естетично правильних пропорцій даної зони досягається завдяки видаленню надлишків підшкірно-жирової клітковини і шкіри, підтягування розтягнутих м’язів і т.д. Дана операція входить в перелік найбільш складних хірургічних втручань в сфері пластичної медицини.
Показання для проведення операції
Головними показаннями для проведення пластики живота являються:
- Наявність в області живота надлишкових жирових відкладень. Особливо це стосується випадків, коли не допомагають дієти, фізичні вправи, ліпосакція.
- Провисання шкіри живота після значного схуднення.
- Утворення розтяжок внизу живота після вагітності.
- Птоз (опущення) передньої частини черевної стінки, наявність так званого «фартуха» зі шкіри та жиру.
- Наявність грубих рубців після хірургічного втручання в нижніх відділах живота.
- Розходження прямих м’язів або загальне розтягнення м’язів живота.
Причинами появи цих змін є: вагітність і пологи; генетичні особливості; зайва вага. У разі наявності пахової, пупкової та інших післяопераційних гриж в процесі абдомінопластики фахівці проводять їх хірургічне лікування. Вкрай рідко в процесі абдомінопластики можуть видаляти нижні ребра для додаткового підкреслення талії.
Попередня консультація
Приймаючи рішення щодо проведення абдомінопластики, слід пам’ятати, що вона не є тією операцією, яка назавжди вирішить проблему ожиріння або надлишкової ваги.
Перед виконанням хірургічного втручання, встановлюються можливі причини ожиріння. Також перед операцією слід провести зниження ваги. Вся справа в тому, що при подальшому схудненні можна прирівняти до нуля отриманий від абдомінопластики результат.
Для вибору оптимальної методики абдомінопластики до уваги береться загальний стан здоров’я, товщина шару підшкірного жиру, якість шкіри і стан м’язів передньої черевної стінки.
До абдомінопластики заборонено вдаватися при:
- Цукровому діабеті.
- Ендокринному ожирінні.
- Серцево-легеневій недостатності.
Також не слід вдаватися до процедури, якщо Ви в найближчий рік плануєте вагітність.
Вартість операції
В Українській академії пластичної хірургії вартість процедури становить 85 тисяч гривень. Зверніть увагу: ціна абдомінопластики вказана на момент написання статті. Актуальну вартість Ви завжди зможете уточнити в розділі «прайс» на головній сторінці uaps.in.ua.
Підготовка і проведення процедури
Підготовка до проведення операції передбачає з’ясування повної картини анамнезу (перенесені раніше операції і захворювання, схильність до алергічних реакцій і т.д.).
Безпосередньо перед абдомінопластикою проводиться фізикальне обстеження, суть якого полягає в оцінці еластичності шкіри, кількості жирових відкладень і надлишкової шкіри. Також важливе значення має ступінь провисання шкірно-жирової складки і загальний стан м’язів живота. Від цих показників залежить тип абдомінопластики. Крім цього проводиться дослідження загального і біохімічного аналізу крові, електрокардіограма і загальний аналіз сечі.
За кілька тижнів до проведення абдомінопластики слід відмовитися від прийому протизапальних нестероїдних засобів і антикоагулянтів, які викликають підвищений відтік крові під час і після операції.
За місяць до абдомінопластики відмовтеся від шкідливих звичок. Це необхідно для повноцінної мікроциркуляції крові.
В залежності від варіанту абдомінопластики, можуть використовуватися різні варіанти хірургічних доступів. У більшості випадків абдомінопластика виконується через невеликий горизонтальний розріз у нижній частині живота. Також горизонтальний розріз може поєднуватися з вертикальним (зосереджений по середній лінії нижче пупка). Якщо відсутня необхідність переміщення пупка, виконується міні-абдомінопластика. Вона здійснюється через невеликий розріз над лобком.
Тривалість абдомінопластики становить в межах 1,5-3 годин. Вона виконується під загальним наркозом. Через невеликий розріз на передній частині черевної стінки хірурги видаляють надлишки жирової тканини, рубцевих розтяжок і шкіри.
У разі, якщо залишилися рубці після інших оперативних втручань, виконуються всі необхідні маніпуляції, спрямовані на їх корекцію.
На завершальному етапі абдомінопластики хірург накладає шви, встановлює дренаж, закріплюючи все це спеціальної пов’язкою.
Післяопераційний період
Після виконання абдомінопластики слід обмежити фізичну активність. Деякий час можуть спостерігатися біль у м’язах і шкірі. У більшості випадків після операції потрібно приймати анальгетики.
Протягом двох діб після проведення абдомінопластики пацієнт знаходиться в стаціонарі. Серед рекомендацій до післяопераційного періоду слід назвати:
- Носіння бандажа або еластичного пояса протягом 3-х тижнів.
- Обмеження фізичних навантажень протягом 3-4 тижнів.
- Захист рубців за допомогою пластиру і / або сонцезахисного крему.
- Остаточний результат від проведення абдомінопластики можна оцінити через кілька місяців.
Відгуки про процедуру абдомінопластики
Хочете оцінити всі переваги абдомінопластики? Записуйтеся до фахівців Української академії пластичної хірургії в Києві! Ефективність даної операції підтверджена численними позитивними відгуками клієнтів академії: «Три роки тому я зважилася на повну абдомінопластику. Хірурги Української академії пластичної хірургії повернули мені впевненість у власній привабливості. Відчуваю себе відмінно. Шов розташований низько, він тоненький і не приносить ніякого дискомфорту» (Інна, 42 роки); «Я зважилася на абдомінопластику через три роки після других пологів. Ця операція досить складна, з тривалим реабілітаційним періодом. Але результат того вартий! Я повернула собі фігуру п’ятнадцятирічної давності!» (Тетяна, 39 років); «Для мене зона живота завжди була проблемною. За порадою подруги зважилася на абдомінопластику. Операція пройшла успішно. Тепер я можу похвалитися ідеальним животиком» (Світлана, 38 років).