Підтяжка грудей (контурна маммопластика) – хірургічний метод корекції форми молочної залози, що дозволяє усунути опущення грудей. Підтяжка грудей передбачає видалення надлишків обвислої шкіри і залізистої тканини з формуванням нових контурів, шляхом переміщення сосково-ареолярного комплексу на естетично відповідне місце.
Опущення тканин молочної залози буває різного ступеню вираженості. У сучасній медицині виділяють три ступеню птозу грудей. Залежно від стадії розвитку патологічних змін застосовуються різні методики хірургічних втручань.
Досить часто, операцію з підтяжки грудей доцільно виконувати в комплексі зі збільшенням грудей.
Тривалість операції: 60-120 хвилин
Період реабілітації: 3-4 тижні
Підтяжка грудей (контурна маммопластика)
Ні для кого не секрет, що основою жіночності і привабливості кожної жінки вважається бюст і зона декольте. На жаль, далеко не всі можуть похвалитися гарною, високою і пружною формою грудей. Молочні залози з часом схильні до птозу. Особливо це простежується після вагітності і періоду лактації. Стрімке схуднення також викликає опущення тканин, втрату пружності і форми.
Вирішити всі перераховані вище проблеми допоможе підтяжка грудей – мастопексія. Суть даної операції полягає у видаленні надлишкової кількості тканин і переміщенні соска.
Показання для проведення процедури
Підтяжка грудей – ідеальне рішення для жінок, у яких спостерігається птоз (опущення) молочних залоз. Дана проблема є наслідком, перш за все, періоду вагітності та годування дитини груддю. Як відомо, в цей період в організмі значно підвищується гормональний фон, що викликає збільшення розміру молочних залоз.
У післяпологовий період знижується загальна вага і, як наслідок, скорочується зв’язковий апарат і шкіра. Найбільш виражений птоз після вагітності і періоду лактації відмічається у пацієнток з великою кількістю жирової тканини в молочній залозі. Також птоз є наслідком різкого зниження маси тіла. Рідкістю не являються і випадки вікового «птозу» молочних залоз через зниження еластичності шкіри.
Попередня консультація
На попередній консультації фахівці Української академії пластичної хірургії оцінюють стан і обсяг тканин грудей, ступінь вираженості птозу. Саме від цього буде залежати методика підтяжки грудей.
Також на попередній консультації виявляються протипоказання до проведення процедури. Це, перш за все:
- Запальні процеси в організмі.
- Онкологічні захворювання.
- Цукровий діабет.
- Онкологія.
- Хвороби внутрішніх органів (особливо – на стадії загострення).
Вартість операції
Вартість підтяжки грудей в Українській академії пластичної хірургії (м.Київ) становить в межах 109 тисяч гривень. Ціна операції вказана на момент написання статті. Актуальну вартість підтяжки грудей Ви зможете уточнити в розділі «прайс» на головній сторінці нашого сайту uaps.in.ua.
Підготовка і проведення процедури
Методика операції – мастопексії, залежить від ступеню птозу і форми молочної залози. При підтяжці грудей існує три основні варіанти розрізів шкіри: вертикальний, по ареолі, традиційний («якірний»).
Спосіб операції залежить від анатомії грудей і побажань пацієнтки. Так, наприклад, якщо підтяжка грудей поєднується з невеликим її збільшенням (на декілька розмірів), довжина рубців значно скорочується.
Корекція форми грудей, які опустилися, виконується на основі збільшення, зменшення або збереження їх об’єму. Якщо об’єму вистачає, можна не тільки поліпшити форму, а й «підтягнути» молочні залози. Ця операція має ще одну назву – мастопексія.
Якщо присутні симптоми, які пов’язані з надмірною вагою грудей – постійні болі в грудному та шийному відділі хребта, подразнення шкіри під складками грудей, не обійтися без зменшення молочних залоз. В даному випадку не обійтися без редукційної мамопластики. Ці варіанти операції по суті схожі, різниця тільки в тому, скільки шкіри і яка частина залози видаляється.
Якщо груди сильно опустилися і при цьому мають невеликий об’єм, фахівці рекомендують поєднувати збільшення грудей і установку імплантату. Таким чином, можна скоротити довжину швів.
Підтяжка грудей проводиться під наркозом. Після того, як буде висічена зайва шкіра, хірург приступає до формування «нової» залози. При наявності асиметрії молочних залоз, частина залізистої або жирової тканини видаляється. Все це обговорюється з пацієнткою на попередній консультації.
Післяопераційний період
В умовах стаціонару пацієнтка перебуває близько двох діб. Шви знімаються вже через два тижні. Що стосується остаточного результату, то він буде помітний вже через 8-12 місяців.
Через тиждень після проведення операції можна повертатися до звичайного життя. Фізичні навантаження – під забороною. Також після підтяжки грудей слід носити спеціальну білизну.
Відгуки про процедуру
Фахівці Української академії пластичної хірургії гарантують, що операція буде виконана на найвищому професійному рівні. Все це підтверджується численними позитивними відгуками клієнтів академії: «Рік тому я зважилася на підтяжку грудей за допомогою пластичної операції. Після двох вагітностей мої груди втратили колишню форму. Я дуже комплексувала з цього приводу. Після операції мої груди виглядають привабливо. Тепер я сміливо можу роздягнутися перед своїм чоловіком!» (Анна, 35 років); «Я завжди, скільки себе пам’ятаю, була жінкою «в тілі». Три роки тому я вирішила кардинально змінити своє життя. Після стрімкого схуднення мої груди обвисли. Повернути підтягнуту і красиву форму грудей я змогла за допомогою талановитих хірургів Української академії пластичної хірургії. Результатом залишилася задоволена »(Ангеліна, 36 років); «Після пологів я вже почала думати, що мої груди «безповоротно» втратили колишню форму. Ніякі креми і фізичні вправи не допомагали. Повернути наповненість, форму і висоту профілю я змогла за допомогою пластичної операції. Рекомендую!» (Людмила, 40 років).
* Результат індивідуальний