Пластика носа – операція, яка була відома ще з незапам’ятних часів. Переважна більшість операцій на носі (ринопластика) проводяться з виключно косметичною метою.
Проведення ринопластики передбачає використання спеціальних інструментів, а сама робота вимагає від пластичних хірургів творчого та індивідуального підходу.
Показання для проведення ринопластики
Всі показання для проведення пластики носа умовно можна розділити на дві великі групи: косметичні і медичні показання.
Серед косметичних показань слід виділити:
- «Сідлоподібний» ніс. Його можна легко розпізнати за характерною впадиною в середній частині носа. У більшості випадків вона є наслідком недорозвинення кістки і хрящів або їх часткового руйнування.
- «Горбатий» ніс. Ця проблема може виникнути через надмірну опуклість кісткової і хрящової частини носа.
- «Широкий» ніс. Найчастіше зустрічається саме цей вид деформації носу. Головна причина виникнення широкого носу пов’язана зі збільшеним простором між так званими «медіальними ніжками» крилових хрящів. В ідеалі ніжки прилягають одна до одної. При широкому носі в просторі між ним є сполучна тканина.
- Викривлення носа. У деяких випадках навіть при відсутності явних показань пацієнт все ж вирішує змінити форму свого носа. При відсутності протипоказань пластичні хірурги йдуть назустріч пацієнтам.
Що стосується медичних показань до проведення ринопластики, то це, перш за все:
- Наявність на носі пухлиноподібних утворень.
- Вогнепальні й травматичні ураження.
- Необхідність відновлення повноцінного носового дихання (дане порушення викликане, перш за все, викривленням перегородки носу).
Залежно від етіології захворювання пластичні хірурги Української академії пластичної хірургії (м.Київ) підберуть оптимальний метод ринопластики.
Попередня консультація
Під час попередньої консультації хірурги Української академії пластичної хірургії виявлять показання і протипоказання до проведення ринопластики, а також визначать найбільш оптимальний варіант операції. Також слід обов’язково здати аналізи:
- Аналіз сечі.
- Загальний аналіз крові.
- Біохімічний аналіз крові.
- Аналіз на ВІЛ і гепатит.
- Аналіз на протромбін.
- ЕКГ.
- Томографія навколоносових пазух.
Крім перерахованих вище аналізів також потрібна консультація лікаря-терапевта, який при необхідності призначить додаткове обстеження.
Під час попередньої консультації виявляються і протипоказання до проведення процедури:
- Туберкульоз (особливо – в активній формі).
- Герпес.
- Хвороби нирок.
- Проблеми з серцем і судинами.
- Психічні порушення.
- Вік до 18-ти років.
- Вагітність і період лактації.
- Цукровий діабет.
- Запальні процеси в області рота.
- Атрофічний риніт.
Вартість операції
Вартість ринопластики в Українській академії пластичної хірургії становить 62000 гривень. Зверніть увагу: ціна операції вказана на момент написання статті. Актуальну вартість Ви зможете уточнити в розділі «прайс» нашого сайту uaps.in.ua.
Підготовка і проведення процедури
Існує два основних методи ринопластики: відкритий і закритий. Відкритий метод ринопластики передбачає роботу з хрящами і кістками. Даний варіант операції проводиться під загальним наркозом. Його тривалість складає в межах 2 годин. Розріз робиться уздовж перенісся у ніздрів. Після цього знімається шкіра на великій площі, і проводяться всі необхідні маніпуляції під контролем лікаря.
Закритий метод передбачає всі маніпуляції всередині носа. Внаслідок цього елементи кісток носу формуються належним чином для надання необхідної форми. Після всіх перерахованих вище маніпуляцій накладаються спеціальні розчинні шви.
Закритий метод менш травматичний. Він анітрохи не порушує кровообіг, опорну функцію носа. Також залишаються в цілості колумеллярні артерії.
Ринопластика ділиться на кілька видів залежно від поставлених цілей:
- Ринопластика ніздрів.
- Септоринопластика. Це операція, мета якої – виправлення викривлення перегородки носа.
- Конхотомія. Дана операція спрямована на видалення слизової. Часто конхотомія поєднується зі зміною розміру і форми носа.
- Аугментаційна ринопластика. Суть цієї операції полягає в піднятті перенісся в разі сильно вираженої приплюснутості носу.
Всі різновиди ринопластики виконуються під загальним наркозом, який вводиться крапельним шляхом. Відповідно до свідчень і бажаним результатам операція виконується за допомогою відкритого або закритого методу.
Післяопераційний період
Реабілітаційний період після ринопластики проходить досить легко. Перші кілька днів після операції пацієнти знаходяться в стаціонарі. При виникненні больових відчуттів пацієнт повинен приймати знеболюючі препарати.
Певний дискомфорт може виникати через тампони. Вони ускладнюють дихання, але витягуються вже через кілька днів. Також використовується спеціальна гіпсова пов’язка. Вона захищає ніс від ударів. Гіпсова пов’язка повністю знімається через 10 днів.
Після того, як тампони будуть видалені, призначаються розчини і краплі для промивання носа. Таким чином, процес загоєння відбувається набагато швидше.
Відгуки про процедуру
Хочете переконатися в ефективності ринопластики? Ознайомтеся з відгуками пацієнтів Української академії пластичної хірургії, які вже встигли пройти через цю процедуру: «Зі шкільних часів я мріяла про зміну форми носа. Ніжні і тонкі риси обличчя псувала візуально видима горбинка. У 20-ть років я зважилася на ринопластику. Операція мене по-справжньому порадувала. Мій ніс став практично ідеальним. Рекомендую всім!» (Альбіна, 26 років); «На ринопластику я зважилася з міркувань здоров’я. Мені було дуже важко дихати через викривленої перегородки. Після ринопластики я можу дихати на повні груди!» (Ксенія, 35 років); «Хочу висловити подяку хірургам Української академії пластичної хірургії за якісно проведену ринопластику. Тепер я виглядаю ідеально!» (Інна, 45 років).